Pozew o rozwód. Napisze Ci nawet student prawa

W ostatnim tygodniu zadał mi dość interesujące pytanie natomiast mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego kondycję rodzinną znam tylko spośród opowieści, ale jedno mogę stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do jednostek zamożnych. Chociaż jeszcze parę lat temu jego sytuacja finansowa wyglądała zupełnie w inny sposób. Był właścicielem stosunkowo porządnie prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy kryzys. Kolega musiał zamknąć kompanię i zwolnić wszystkich podwładnych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie alkoholu. Po pewnym czasie przyszedł kolejny cios, gdy spośród mieszkania wyprowadziła się jego żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. W tym momencie znajomy związał się z inną niewiastą i chce uregulować swój stan cywilny od strony formalnej. Nie mając gotówki na adwokata szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej sekwencji koniecznym jest sporządzenie właściwego wniosku w sądzie właściwym do rozpatrzenia przedmiotowej kwestie. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni wraz z kosztów sądowych i chcemy, wniosek o rozwód aby został nam mianowany pełnomocnik z urzędu. Być może to być adwokat bądź też radca prawny. Aż do samego wniosku dołączamy nasze oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz zysk, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan familijny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew zostanie już sporządzany przez zawodowego pełnomocnika, który poprowadzi polską sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *